Categories
nowości

Tylko 30 dni do Cyber Monday 2016

Coraz bliżej do Cyber Monday czyli kolejnego święta wielkich wyprzedaży po Black Friday. To dokładnie 28 listopada, w pierwszy poniedziałek po Czarnym Piątku rozpocznie się kolejna odsłona wyprzedaży, tym razem pod znakiem Cyber Monday 2016.

już tylko 30 dni do Cyber Monday 2016!
Cyber Monday 2016 za 30 dni

 

Cyber Monday w Polsce

W Polsce Cyber Monday określa się też czasem jako Cybernetyczny Poniedziałek. Inną nazwą tego dnia, choć rzadziej spotykaną jest Cyfrowy Poniedziałek. Jeszcze inną koncepcją, bazującą na amerykańskim oryginale, jest Dzień Darmowej Dostawy. Choć nie nawiązuje bezpośrednio nazwą do Cyber Monday, to jednak organizowane jest w Polsce w podobnym czasie i również dotyczy sklepów internetowych. Tym samym to znane święto wyprzedażowe, choć oczywiście mniej popularne od Czarnego Piątku, funkcjonuje w Polsce pod kilkoma różnymi nazwami.

Cyber Monday a Black Friday

Jednak sama nazwa nie jest aż tak ważna. Znacznie istotniejsze jest to, że wyprzedaże Cyber Monday z założenia miały być związane z handlem w Internecie. Można nawet powiedzieć, że Cyber Monday miał być dla sklepów internetowych tym, czym jest dla sklepów stacjonarnych Black Friday.

Kilka dni wyprzedaży

Co ciekawe, wyprzedaże rozpoczęte w Black Friday często nie kończą się o północy z piątku na sobotę, ale trwają aż Cyber Monday, czyli do północy z poniedziałku na wtorek. To oznacza, że polowanie na wyprzedaże może trwać nawet 4 dni!

Cyber Monday 2016 – kiedy?

Choć informacja o terminie tegorocznego Cybernetycznego Poniedziałku była już podana w niniejszym tekście na jego samym początku, to jednak warto ją przypomnieć. Poniedziałkowe wyprzedaże w Polsce i na świecie odbędą się w tym roku dokładnie 28 listopada. Zatem udanych zakupów!