Categories
nowości

Black Friday 2018 – to już dziś!

To właśnie dziś, w piątek 23 listopada 2018 r. przypada tegoroczny Black Friday. Dzień największych wyprzedaży w roku można tym samym uznać za rozpoczęty. Pora rozpocząć wielkie zakupy, warto też rozpoznać najlepsze okazje cenowe.

Black Friday 2018 w porównaniu do lat ubiegłych

W przeciwieństwie do ubiegłych lat zdecydowana większość sklepów przygotowała na Czarny Piątek specjalne oferty z dużym wyprzedzeniem. Widać to zarówno po szacie graficznej stron internetowych polskich sklepów, które rzeczywiściew tym roku niemal wszędzie wyraźnie nawiazują hasłami i kolorystyką do Black Friday. Ponadto widać to również po samych ofertach, które w przeszłości sprawiały często wrażenie przygotowanych w ostatniej chwili. Tegoroczna edycja Black Friday 2018 prezentuje się pod tym względem znacznie lepiej

Black Friday logo
Black-Friday.pl | oficjalna strona Black Friday

Lista sklepów Black Friday 2018

Tegoroczne wielkie święto wyprzedaży zjednoczyło niemal wszystkie sklepy. Mało który sklep nie komunikuje w tym roku „promocji czarnopiątkowej”. Co ciekawe, dotyczy to zarówno wielkich sieci sklepów (częste nawet międzynarodowych), jak i też małych, pojedynczych, wyłącznie polskich sklepów. Jakie sklepy można szczególnie polecić?

Z okacji Black Friday 2018 przygotowaliśmy specjalny wykaz ofert, podzielony na kategorie. Nasza lista sklepów Black Friday liczy sobie ponad 100 pozycji! Wśród nich są sklepy z najróżniejszych branży, które przygotowały produkty w przeróżnych kategoriach:

  • moda
  • zdrowie i uroda
  • elektronika i komputery
  • książki i czasopisma
  • sprzęt agd
  • sport i turystyka
  • i wiele innych

Uwaga: niektórych sklepach prmocyjne ceny obowiązują tylko przez cały dzisiejszy dzień. Część sklepów oferuje  jednak zniżki na cały tzw. Black Weekend (od piątku, przez sobotę aż do niedzieli włącznie). Są natomiast również takie sklepy, które deklarują ważność oferty od Black Friday do Cyber Monday (czyli od 23 do 26 listopada 2018 r.).

Black Friday w sklepach stacjonarnych

Jak pokazał chociażby ubiegły rok Black Friday w Polsce w sklepach stacjonarnych towarzyszą coraz większe kolejki. Dodatkowo też wokół centrów handlowych (szczególnie tych położonych w większych miastach) dochodzi do gigantycznych korków. Co więcej, oferta sklepów stacjonanych w większości przypadków jest tożsamą z tą w Internecie. Szczególnie zatem zachęcamy do zakupów przez Internet – bez pośpiechu i kolejek, z mniejszym ryzykiem dokonania nieprzemyślanego, impulsowego zakupu i z możliwością zwrotu towaru do 14 dni od zakupu (czego w sklepach stacjonanych nie ma).

Życzymy udanych zakupów!