Categories
nowości

Cyber Monday Polska 2016

Wielkimi krokami zbliża się Cyber Monday Polska 2016! Zostało już naprawdę niewiele czasu. Dla tych, którzy nie zetknęli się jeszcze z tą nazwą wypada pokrótce wyjaśnić czym jest ten dzień.

Pochodzenie

Cyber Monday to święto, które powstało w Stanach Zjednoczonych jako uzupełnienie dla Black Friday. Przypomnijmy, że Black Friday czyli Czarny Piątek to w założeniach dzień wyprzedaży w sklepach stacjonarnych, a zatem wydarzenie niemające nic wspólnego z tzw. ecommerce czyli handlem w Internecie. Cyber Monday miało po prostu stać się uzupełnieniem i jednocześnie internetowym odpowiednikiem Black Friday, promocją wyprzedażową dla klientów kupujących online. Popularność tego święta w Polsce jest jednak niska. Również w Stanach Zjednoczonych nie dorównuje ono popularnością wyprzedażom czarnopiątkowym.

Cyber Monday Polska 2016
Cyber Monday Polska 2016 – tzw. Cybernetyczny Poniedziałek przypada 28 listopada

Cyber Monday Polska 2016

W tym roku Cyber Monday przypada 28 listopada. Większość sklepów internetowych, nie bacząc na istnienie Cyber Monday, swoją ofertę promocji wyprzedażowych przedstawia już przy okazji Black Friday. Oznacza to dla klientów dłuższy okres promocyjnych cen, a więc i większe szanse na znalezienie ciekawych produktów w obniżonych cenach. Handlowcy dzięki temu również mają powody do zadowolenia, gdyż wartość dokonanych zakupów w ciągu kilku dni wyprzedaży zdecydowanie wzrasta.

Więcej informacji na temat można znaleźć na specjalnej podstronie poświęconej Cyber Monday Polska.