Cyber Monday

Czy wiesz, że oprócz Black Friday innym świętem wielkich wyprzedaży jest Cyber Monday? Czy wiesz, że w naszym kraju również funkcjonuje już Cyber Monday Polska?

Poniedziałkowe promocje w Internecie

Cyber Monday to dzień pod bardzo wieloma względami podobny do słynnego Czarnego Piątku, z tym jednak, że dotyczy on głównie sklepów internetowych. Są to głównie sklepy działające w Ameryce Północnej, ale też i w wielu różnych krajach na kontynencie europejskim można spotkać się z organizowanymi w tym dniu wyprzedażami. Nie dotyczy to bynajmniej tylko krajów anglosaskich takich jak Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Również w innych państwach Europy, dużych i małych, bogatych i biednych, zachodnich i wschodnich, organizowane są w tym dniu różnej skali wyprzedaże. Przypadający kilka dni wcześniej Black Friday teoretycznie dotyczy sklepów stacjonarnych, ale w praktyce również sklepy internetowe biorą w nim udział.

sprawdź aktualne oferty!
Lista ofert Black Friday & Cyber Monday

Cyber Monday a Black Friday

Oczywiście część sklepów internetowych organizuje wyprzedaże wcześniej czyli z okazji Black Friday, ale część sklepów jednak czeka ze specjalnymi ofertami aż do Cyber Monday. Oczywiście są też takie sklepy, które specjalne oferty promocyjne przygotowują na oba te dni. Czasem w pierwszy z tych dni jest taka sama oferta jak w drugi, a czasem sklepy traktują sprawę bardzo poważnie i przygotowują na każdy z tych dwóch wyprzedażowych dni zupełnie inne promocje. W takim przypadku całkiem inne artykuły są oferowane w promocyjnych cenach. Z punktu widzenia klienta jest to jednak mało istotne – najważniejsze są okazje zakupowe. Dla klienta liczą się niskie ceny, które są istotą tych dwóch dni wielkich wyprzedaży.

cyber monday black friday
Cyber Monday Black Friday (by Vanderelbe.de)

Cyber Monday – data

Dla wielu osób może być zaskakujące, że Cyber Monday odbywa się niedługo po Black Friday. Obie wielkie wyprzedaże odbywają się niemal jedna po drugiej, gdyż dzieli je od siebie zaledwie kilka dni. To naprawdę niewielka przerwa, ale z drugiej strony to wspaniała okazja do kolejnych zakupów produktów i usług w wyprzedażowych cenach. Często spotykaną praktyką stosowaną przez sprzedawców jest wyprzedaż części towarów czy też obniżka cen części produktów w całym okresie między jednym a drugim dniem. Pozwala to wydłużyć czas na wyszukanie interesujących towarów, a tym samym też zwiększyć tzw. koszyk zakupów. Korzyść jest więc podwójna – cieszą się z tego i klienci, i handlowcy. To klasyczny przykład znanej zasady funkcjonującej w języku angielskim jako „win – win”.

Ten dzień czyli inaczej mówiąc tzw. Cybernetyczny Poniedziałek ma miejsce w pierwszy poniedziałek po Black Friday czyli tuż po Czarnym Piątku odbywającym się (co nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem) w piątek.

Cyber Monday Polska

Jak wygląda Cyber Monday Polska? Czy w naszym kraju jest dzień jakoś szczególnie obchodzony? Niestety, na razie jeszcze nie. O ile Black Friday powoli zdobywa popularność, to jednak Cyber Monday jeszcze dla zdecydowanej większości sklepów i klientów jest nadal jedynie enigmatycznie brzmiącym terminem. Z roku na rok można jednak obserwować powolny, ale stały wzrost znajomości tego dnia wśród Polaków. Miejmy nadzieję, że z czasem będzie zdobywać coraz większą popularność, ponieważ im więcej okazji na tanie zakupy tym lepiej – zarówno dla klientów, jak i dla sklepów. Oczywiście nie można się raczej spodziewać, że popularność jednego czy drugiego święta wyprzedaży w Polsce dorówna ich popularności w Stanach Zjednoczonych.

W trakcie Black Friday i Cyber Monday sprawdź listę specjalnych ofert* wyprzedażowych na naszej stronie: www.black-friday.pl. Natomiast już dziś sprawdź aktualne rabaty, promocje, wyprzedaże i kody rabatowe, jeszcze przed Cyber Monday.

* Oferty w tych dniach będziemy aktualizować na bieżąco przez cały dzień, zachęcamy więc do regularnych odwiedzin.

sprawdź aktualne oferty!
Lista ofert Black Friday & Cyber Monday