Categories
nowości

Kiedy jest Black Friday 2016?

Wielkie święto wyprzedaży zwane Black Friday przypada rokrocznie w innym terminie i stąd też często pojawiające się pytanie „Kiedy jest Black Friday 2016?”. Niestety, nie można przywiązywać się do żadnej stałej daty, bo po prostu co roku jest ona inna. Ma to zresztą ścisły związek z krajem pochodzenia tej zakupowej tradycji. I od tego właśnie wypada zacząć…

Skąd pochodzi Black Friday?

Black Friday to pomysł amerykański. To właśnie w Stanach Zjednoczonych przez wiele lat cieszył się on z roku na rok coraz większą popularnością. Z czasem ta popularność stała się tak duża, że przeniknęła również do innych krajów. Od kilku lat to wydarzenie jest obecne również w Polsce. Co prawda nie przybiera ono skali znanej z USA (i najprawdopodobniej nigdy to nie nastąpi), ale jednak jest coraz bardziej zauważalne.

Kiedy jest Black Friday 2016?

Black Friday ma bezpośredni (a wręcz nawet ścisły) związek ze Świętem Dziękczynienia. To słynne święto obchodzone w całych Stanach Zjednoczonych jest wyjątkowo ważna dla Amerykanów i stanowi jeden z symboli amerykańskiej tradycji. Jaki jednak konkretnie związek z tym świętem ma tzw. Czarny Piątek Wyprzedaży? Odpowiedź jest banalnie prosta. Otóż Black Friday to pierwszy piątek przypadający po Święcie Dziękczynienia. To oznacza zatem, że jest to jednocześnie ostatni piątek miesiąca.

A zatem dokładnie kiedy jest Black Friday 2016? Oto właśnie jest ta data:

25 listopada 2016

Warto tę datę zapamiętać, zapisać w kalendarzu w telefonie, zanotować na kartce. To dzień, w którym wiele interesujących i nawet drogich produktów można kupić znacznie taniej.

Kiedy jest Black Friday 2016?
Kiedy jest Black Friday 2016? To już 25 listopada – zapisz ten dzień w kalendarzu!

W Stanach Zjednoczonych przez cały rok nie ma lepszej okazji do zrobienia zakupów niż w trakcie Black Friday. W zasadzie wszystkie amerykańskie sklepy uczestniczące w tym dniu promocyjnej wyprzedaży odnotowują rekordowe obroty. Każdy Amerykanin doskonale wie, że to naprawdę świetna okazja do kupna wymarzonych produktów w wyjątkowo niskich cenach.

Zapewne jesteś już teraz bardzo zainteresowany co przygotowały z okazji Black Friday sklepy w Polsce. Jeszcze trochę cierpliwości! Zapraszamy do odwiedzin 25 listopada 2016.