Categories
nowości

Black Friday 2018 już za miesiąc

Już tylko miesiąc pozostał do tegorocznego wielkiego święta wyprzedaży czyli Black Friday 2018, w Polsce określanego czasem jako Czarny Piątek.

Kiedy?

Najważniejsza informacja: Black Friday 2018 przypada w piątek 23 listopada. Co ciekawe, tegoroczna edycja nie jest ostatnim piątkiem miesiąca (jak to bywało w ostatnich latach), ale przedostatnim. Black Friday to po prostu pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia (Thanksgiving Day), które w tym roku przypada 22.11.2018. Ten dzień to w czwartek, który bezpośrednio poprzedza Black Friday.

Kalendarz Black Friday
Black Friday 2018 już za miesiąc

Black Friday 2018 w Polsce

Tegoroczna edycja Black Friday w Polsce zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Obserwowana z roku na rok rosnąca popularność tego wydarzenia w polskim handlu przekłada się coroczenie na różnego rodzaju rekordy handlowe. Świadomość dotycząca Black Friday rośnie bowiem zarówno wśród konsumentów, jak i sprzedawców.  Efektami tego są coraz większa liczba ofert w każdej kolejnej edycji czy też ciągły wzrost sprzedaży odnotowywany w tym okresie. Black Friday z upływem lat obejmuje też coraz szerszy zakres rynku. Oferty na ten dzień przygotowują już chyba wszyscy, niezależnie od branży, wielkości sklepu czy polityki cenowej.

Jakie oferty wyprzedażowe?

Wzorem lat ubiegłych w trakcie tegorocznego Black Friday z pewnością najsilniej reprezentowane będą oferty (również na polskim rynku) związane z szeroko rozumianą modą i elektroniką. Co to oznacza w praktyce? Większość ofert to będą artykuły takie jak odzież (koszule, buty, spodnie, spódnice, czapki, szaliki i wiele, wiele innych) czy sprzęt RTV oraz komputerowy (telewizory, sprzęt audio-wideo, sprzęt fotograficzny, laptopy, komputery stacjonarne, akcesora komputerowe). Równie dużą część ofert stanowić będą artykuły z kategorii „uroda” (wszelkiego rodzaju kosmetyki) czy „telekomunikacja” (telefony / smartfony).

Zapewne i w bieżącym 2018 roku Czarny Piątek zgromadzi jeszcze więcej sklepów, jeszcze więcej produktów i jeszcze więcej ofert specjalnych – oby tylko jak najbardziej atrakcyjnych cenowo.

Szczegółowa lista sklepów i ofert (nie tylko polskich!) będzie opublikowana na oficjalnej stronie Black Friday.  Natomiast oferty związane z przypadającym trzy dni później Cyber Poniedziałkiem będzie można też znaleźć na oficjalnej stronie Cyber Monday.