Categories
nowości

Black Friday iPhone 13

Dziś miało miejsce Apple Event, w trakcie którego nastąpiła premiera najnowszych telefonów tej marki.
Tym samym świat miał okazję poznać całą rodzinę telefonów iPhone 13, a dodatkowo także nowe tablety iPad i iPad mini oraz zegarek Apple Watch Series 7. Te premiery są też dla wielu klientów interesujące w kontekście zbliżającego się Black Friday.

Klasyczny podział w rodzinie

Podobnie jak w ubiegłych latach Apple wprowadził jednocześnie cztery telefony w ramach rodziny iPhone 13:

  • Apple iPhone 13 mini
  • Apple iPhone 13
  • Apple iPhone 13 Pro
  • Apple iPhone 13 Pro Max

Podstawowym modelem rodziny jest w zasadzie iPhone 13. Jego pomniejszona wersja to oczywiście iPhone 13 Mini. Droższe modele, które są kierowane do bardziej wymagających użytkowników, to iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max. Jak widać również w przypadku tegorocznych modeli zostały zachowane podział i nazewnictwo typowe dla tych znanych z ubiegłych lat.

iPhone 13 – wersja standardowa

Podział modeli iPhone również przypomina ten z ubiegłych lat. Poszczególne telefony różnią się przede wszystkim wielkością ekranu, liczbą obiektywów i jakością ekranu. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie iPhone 13 otrzymały system stabilizacji zdjęć, który w ubiegłorocznych modelach był zarezerwowany tylko dla modelu 12 Pro Max

Jakie są ceny iPhone 13?

Może powiedzieć, że pod względem cen Apple pozytywnie zaskoczyło. Co prawda urządzenia Apple zawsze są bardzo wysoko wycenione (również na tle konkurencji), ale tegoroczna gama cen rodziny iPhone 13 jest w zasadzie bardzo zbliżona to tej z zeszłego roku czyli iPhone 12. Polskie ceny wyglądają następująco: Apple iPhone 13 mini – od 3599 złotych, Apple iPhone 13 – od 4199 złotych, Apple iPhone 13 Pro – od 5199 złotych, Apple iPhone 13 Pro Max – od 5699 złotych.

iPhone 13 na Black Friday 2021

Czy iPhone 13 trafi na wyprzedaże Black Friday? Czy warto poczekać z zakupem? Czy cena iPhone 13 mini bądź iPhone 13 Pro Max spadnie w okresie Black Weekend? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Telefony iPhone od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, więc Apple nie musi w dodatkowy sposób wzbudzać zainteresowania nimi. Kolejna kwestia to szeroka gama dostępnych na rynku modeli iPhone. Ponieważ w ofercie są też dostępne wcześniejsze modele firmy to co najwyżej któreś z nich zostaną być może skierowane do promocyjnej sprzedaży w okresie Black Friday. Od razu trzeba zaznaczyć, że wspomniana obniżka nie jest ani pewna, ani tym bardziej spektakularna. Zapewne skończy się na delikatnym, kosmetycznym obniżeniu ceny. Większe obniżki mogą ewentualnie zaoferować jedynie niezależne sklepy i to w zasadzie wyłącznie na najstarsze modele, zalegające jeszcze w magazynach czy pochodzące ze zwrotów i wycofywane z rynku.

Tym samym niestety nie ma co liczyć na sukces przy wyszukiwaniu frazy iPhone 13 Black Friday w Internecie. To po prostu zbyt nowy model, więc nie będzie w 2021 roku oferowany w promocyjnej cenie. Tak naprawdę dopiero w kolejnych latach i edycjach czarnopiątkowych wyprzedaży mogą pojawić się interesujące obniżki.

Tymczasem warto śledzić na naszej stronie aktualne oferty Black Friday.