Categories
nowości

Już tylko miesiąc do Black Friday 2021

Coraz mniej czasu dzieli nas od największych tegorocznych wyprzedaży. Pozostał już tylko miesiąc do Black Friday 2021. To oznacza, że warto powoli rozpoczynać przygotowania do zakupów.

Co dokładnie zrobić? Wzorem lat ubiegłych radzimy aby z wyprzedzeniem opracować sobie listę interesujących nas produktów wraz z ich aktualnymi cenami. To z jednej strony pozwoli skupić uwagę na tym czego naprawdę potrzebujemy, a z drugiej pomoże uchronić się przed niezbyt atrakcyjnymi cenowo ofertami (czy po prostu fałszywymi promocjami).

Co bardziej zapobiegliwe osoby monitorują ceny już na kilka miesięcy przed Black Friday, jednak zazwyczaj wystarcza sprawdzanie ich właśnie na miesiąc przed. Jak przeprowadzać taki monitoring? Można skorzystać z narzędzi online oferujących śledzenie ceny – oferują je niektóre porównywarki cen. Można też sprawdzić to ręcznie czyli samodzielnie przeglądać zasoby sklepów internetowych i sporządzać notatki. Listę sklepów wraz z linkami prowadzącymi do ich ofert można znaleźć na przygotowanej przez nas stronie: Sklepy Black Friday.

Oczywiście w tym roku sklepy wzrost cen produktów mogą dość racjonalnie tłumaczyć inflacją i związanym z tym ogólnym wzrostem cen. Dla handlu to spory problem – przykładowo drożeją nie tylko koszty pracy, ale także komponentów oraz transportu. Wiele sklepów będzie zmuszonych do poniesienia cen – pytanie tylko kiedy dokładnie to zrobią. Z pewnością więc nie zaszkodzi sprawdzać od teraz jak kształtują się ceny interesujących nas produktów, bo jest to też w naszym szeroko pojętym interesie. Może się też okazać, że aktualna cena któregoś z interesujących nas produktów jest na tyle atrakcyjna, że już teraz zdecydujmy się na zakup (nie czekając na Black Friday!).